Green Motion Car Rental Ana Sayfa Kampanyalar Kurumsal Bayilik İletişim Rezervasyon Yap

Hakkında

Çevre politikası Ortaklarımız

Sadakat

Yeşil Gümüş Altın VIP

Ek Paketler

Basic Plus Premium Premium Plus

Konumlar

Istanbul Kadikoy Sabiha Gokcen Havalimanı Ankara Esenboga Havalimanı Tüm şubeler

Çevreci Araç Kiralama Markası

Yaşadığımız dünya üzerindeki etkimizi aktif olarak azaltmak, bir şirket olarak yapmaya çalıştığımız ilk şeydir. Çevreyi önemsiyor ve etkimizi azaltmak için de elimizden geldiğince geri dönüşüme katkıda bulunarak ve mümkün olduğunca yenilenebilir enerji kullanarak işin her alanında etkili önlemler alıyoruz. Bizimle çalışan her franchise bu politikayı devam ettirir, böylece Green Motion’dan nerede ve ne zaman araç kiralarsanız, yaşadığımız dünyayı umursayan bir şirket seçtiğinizden emin olabilirsiniz.

ÇEVRE POLİTİKASI 2

Yaptığımız İşin Her Alanında Hedeflerimiz:

  • İlgili tüm yerel yasal gerekliliklere, uygulama kurallarına ve düzenlemelere tam olarak uyun ve yapabileceğimizi düşündüğümüz yerde bunun ötesine geçin.
  • Toprak, hava ve su kirliliğini önleyin
  • Su ve enerji kullanımını azaltın
  • Atık yönetimi prosedürlerimiz çerçevesinde atıkları en aza indirin ve geri dönüşümü artırın
  • Ağımızdaki tüm ofislerimizin yapısında daha çevre dostu ürünler ve sürdürülebilir malzemelerden yararlanın
  • Hedeflerimizin uygulanmasına müşterilerimizi, tedarikçilerimizi ve ortaklarımızı dahil edin
  • Çevreye duyarlı satın almayı teşvik edin.

Biz Aslında Ne Yapıyoruz?

Çevre Dostu Araç Filosu

Dünyanın en tanınmış motor üreticilerinden bazılarıyla yakın bir şekilde çalışıyoruz ve çevre teknolojisinde en son teknolojiye sahip araçları filomuzda bulundurabilecek ayrıcalıklı bir konumdayız. Müşterilerimize CO2 emisyonlarını azaltma fırsatı veren, ürün yelpazemizdeki her aracı sizler için özenle seçtik.

Yeşil Enerji

Uygun olduğu durumlarda, rüzgar türbini veya güneş enerjisi teknolojileri ile desteklenen enerji üretimini kuruyoruz. Araç kiralama yerimizden birinin açılmasından önce, elektrik ve ısı sağlamanın en iyi yolunu bulmamızı sağlayan güç gereksinimlerini anlamak için tam bir değerlendirme yapıyoruz. Bazı durumlarda, lokasyonlarımızın ulusal şebeke üzerinden güç beslemesi (veya alternatif olarak ısıtma) alması gerekir. Böyle bir durumda, lokasyonların 'daha çevreci' kimlik bilgilerinin bir sonucu olarak seçilen enerji tedarikçilerini kullanması zorunlu bir gerekliliktir. Her bir kiralık lokasyon, düşük enerjili aydınlatma ünitelerine sahiptir ve düşük enerjili ampullerin kullanımına bağlıdır. Bazı durumlarda, enerji tüketimini daha da azaltmaya yardımcı olmak için ışıkları otomatik olarak açıp kapatan (aydınlattıkları alana ve kullanımına bağlı olarak) pasif sensörler kuruyoruz.

Geri Dönüşüm

Geri dönüşümü ciddiye alıyoruz ve birçok lokasyonumuza geri dönüşüm bölgeleri kurduk (havalimanlarında alan biraz sınırlı olabilir, ancak sormanız halinde çalışanlarımız size en yakın geri dönüşüm noktasını bulmanıza her zaman yardımcı olacaktır). Kabul edilen tüm geri dönüştürülebilir malzemeleri geri dönüştürüyoruz (bu ülkeden ülkeye değişebilir), araçlarımızı temizlemek için kullandığımız suyu geri dönüştürüyoruz, personel odalarımızda yiyecek atık kutuları bulunduruyoruz ve müşterilerimizi ziyaret ettiğinizde bölgelerden yararlanmaya çok teşvik ediyoruz. Kolaylık sağlamak için renk kodludurlar, ancak emin değilseniz personel size yardımcı olmak için her zaman hazırdır.

Sürdürülebilir Malzemeler Kullanmak

Lokasyonlarımızı kurarken, çevreye duyarlı yerel tedarikçiler bulmak ve lokasyonu mümkün olan en verimli şekilde kurmak için her türlü çabayı gösteriyoruz. Döşememizi geri kazanılmış malzemelerden elde etmeyi ve hatta bazı durumlarda eski lastikleri kullanmayı hedefliyoruz, tabela için mümkün olduğunca geri dönüştürülmüş malzemeler kullanmayı tercih ediyoruz, kağıt kullanımını en aza indiriyoruz (bazıları gerekli olacak, bu nedenle geri dönüştürülmüş kağıt sağlıyoruz) ve yapıdan kaynaklanan her türlü atığın başka bir yerde yeniden kullanılmış veya geri dönüştürülmüş olmasına dikkat ediyoruz.

Araç Temizliği ve Vale Hizmetleri

Mümkün olan yerlerde susuz temizleme işlemlerinin yanı sıra buharlı temizleme, su tutma ve geri dönüşüm gibi araçlarımızı vale için alternatif yollar devreye sokarak su tüketimini de azaltıyoruz.

Mümkün olan yerlerde susuz temizleme işlemlerinin yanı sıra buharlı temizleme, su tutma ve geri dönüşüm gibi araçlarımızı vale için alternatif yollar devreye sokarak su tüketimini de azaltıyoruz.

Çevresel girişimlerimizi sürekli olarak iyileştirmeye çalıştığımız için, işimizin herhangi bir alanıyla ilgili her türlü görüş veya önerinizi memnuniyetle karşılıyoruz. Çevreye olan bağlılığımız hakkında daha fazla bilgi almak veya herhangi bir öneride bulunmak isterseniz, lütfen [email protected] adresinden bize e-posta gönderin.